EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Galerie Pokoutník

Vizitkou každého muzea jsou jeho výstavní sbírky. Uspořádání exponátů a způsob, jakým se prezentuje jejich bohatství a krása, je však jen jednou, vnější stránkou muzejních expozic.

Na straně druhé je práce těch, kteří vystavený materiál získávají, určují, zpracovávají, těch kteří ho preparují, kteří promýšlejí koncepci expozic, připravují je po odborné i výtvarné stránce a konečně je i prakticky provádějí. Jsou to pracovníci jednotlivých odborných oddělení, kteří zůstávají běžnému návštěvníkovi muzea většinou neznámí. Přesto jsou to lidé, jejichž práce – ať je to již činnost výzkumná, publikační, výtvarná, organizační či jiná – by možná zaujala mnohého z návštěvníků stejně tak, jako samotná expozice.

Zoologické oddělení Národního muzea chce proto přiblížit tuto skrytou stránku své práce sérií krátkodobých výstavek, věnovaných jak jednotlivým pracovníkům, kteří jako zoologové v Národním muzeu působili nebo působí, tak i určitým okruhům své celkové činnosti.

Prostor, který tomu byl věnován, byl nazván GALERIE POKOUTNÍK. Tato galerie byla založena roku 1991, nyní byla po dvaceti létech dočasně uzavřena vzhledem k rekostrukci hlavní budovy NM, kde byla umístěna v exposičním sále bezobratlých. V galerii bylo realizováno celkem 27 výstav a po rekonstrukci hlavní budovy bude galerie zase otevřena (stáhněte si seznam výstav).

Pokoutník tmavý (Tegenaria atrica) - na obrázku vpravo - žije venku pod kameny, ale navštíví sem tam i byty.


Zpět na Zoologické oddělení


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů