EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Náprstkův inventář  Daguerrotypie Anny Fingerhutové

  Daguerrotypie Anny Fingerhutové

 1. SBÍRKA HISTORICKÝCH FOTOGRAFIÍ
  podobně jako předešlá kolekce zahrnuje tematicky nejrůznější žánry - od portrétů, přes krajiny, fotografie uměleckých a přírodních památek, historických událostí až po snímky z dalekých krajin a neevropských kultur především z 19.století. Velmi zajímavé jsou fotografie Prahy ještě před asanací, kterou zachytili takoví fotografové, jako byli Jindřich Eckert a Josef Mulač, osobní přátelé Vojty Náprstka. Sbírka obsahuje na 30.000 jednotek.
  Archivní VadeMeCum –  Fotoarchiv – Sbírka historických fotografií


 2. Zátiší s obrázky

  Zátiší s obrázky

 3. SBÍRKA STEREOSKOPICKÝCH OBRÁZKŮ
  zahrnuje jak stereoskopické obrázky tištěné na papíru, tak pozitivy i negativy na skle. Pocházejí většinou od 60.let 19.století do počátku 20.století a opět zobrazují nejrůznější žánry: světové výstavy, pohledy na města a krajiny, umělecké památky a v menší míře i portréty. Sbírka je tvořena celkem 8.354 jednotkami.


 4. Apoštolský korbel

  Apoštolský korbel

 5. SBÍRKA INVENTÁŘE RODINY NÁPRSTKOVY
  tvoří další součást knihovních fondů. Obsahuje předměty osobní, profesní, mobiliář a památky z rodiny Anny Novákové-Fingerhutové a jejích dětí, především Vojty Náprstka. Vedle nábytku, oblečení a oděvních doplňků, jsou zde šperky, nádobí, drobnosti z domácnosti, suvenýry a dárky od přátel, vybavení z pivovarské a vinopalnické živnosti U Halánků i krupařského krámu sestry paní Anny, Barbory Serafínové, ale také plastiky, obrazy, diplomy a veřejná ocenění paní Anny Fingerhutové a Josefy a Vojty Náprstkových. Sbírka zahrnuje téměř 2.000 předmětů.

Kontakt:

PhDr. Milena Secká, CSc., kurátorka sbírky
E-mail: milena_secka@nm.cz
Tel: 224 497 516

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů