EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Metodické příručky

Nebaví nás Vás nuditFIEDLEROVÁ, Ludmila - KŘENKOVÁ, Vlaďka - JORDAN, Hanuš: Nebaví nás Vás nudit.

Metodika muzejního projektu řetězového provádění, informace o školním předmětu průvodcovství.
Vrchotovy Janovice: Rozcestí, 2005. 60 s., 36 bar. a a 8 čb. fotogr. (aut. fotogr.: L.Fiedlerová, V.Křenková, J.Kutová, Š.Šimečková, P.Jedinák, P.Břicháček).

V publikaci je podrobně zpracovaná metodika přípravy i realizace projektu – zvlášť pro muzejníky a zvlášť pro učitele - jim nabízí na konkrétních příkladech řadu možností, jak projekt využít jako součást vzdělávacího programu.

 

Muzea pro všchnyBRYCH, Vladimír (editor): Muzea pro všechny. Příručka k fyzické a smyslové dostupnosti muzeí. / Z franc. orig. přel.: Pavla Seitlová a Martin Mádl.

ČV ICOM a AMG, 2003.
68 s., 11 čb. reprod. (aut. fotogr.: Jan Rendek, Michaela Dvořáková), perokresby (převzaty z franc. orig.). Doplněno úvodem Kateřiny Tlachové a výběrem práv. norem a předpisů ČR.

Metodická příručka je určena všem, kdo se zabývají muzejní prezentací a prací s veřejností. Podává stručný souhrn (výběr) pravidel, důležitých pro koncepci muzejního interiéru a tvorbu expozic a výstav muzejního i galerijního typu, se zřetelem k nutnosti jejich otevření a dostupnosti široké veřejnosti včetně lidí s omezenou mobilitou či smyslovou vnímavostí.

Zpět na Oddělení starších českých dějin


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů