EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Dobrovolnický program v Národním muzeu

V rámci dobrovolnického programu nabízí Národní muzeum zájemcům možnost podílet se na chodu instituce. Své místo si v muzeu může najít opravdu každý, nezáleží na tom, zda je student hledající odbornou praxi, senior mající zájem o uplatnění v kultuře či někdo, kdo jen hledá smysluplné a naplňující využití svého volného času.

Zájemci se mohou zapojit do rozmanité škály činností – pomáhat s odbornou prací, jako je například zpracování sbírkových fondů, asistovat při přípravě programů pro veřejnost či vypomáhat s administrativou a dalšími činnostmi. Dobrovolníci si mohou sami zvolit, zda jim z hlediska jejich možností bude vyhovovat dlouhodobá či krátkodobá spolupráce.
Konkrétní přehled oddělení, která nabízí příležitost pracovat ve svém kolektivu, a výpis aktuálně nabízených dobrovolnických pozic naleznete níže.

Co Vám nabízíme?

  • PŘÍLEŽITOST poznat významnou kulturní instituci a podílet se na jejím chodu
  • MOŽNOST získat nové pracovní zkušenosti a reference do životopisu
  • ŠANCI setkat se s novými a zajímavými lidmi a věcmi
  • RADOST ze smysluplně stráveného volného času

Přehled oddělení, která nabízí zapojení do dobrovolnické činnosti

V dobrovolnických listech naleznete konkrétní přehled dobrovolnický pozic, včetně kontaktů na příslušné kontaktní osoby.
 
Přírodovědecké muzeum:
Historické muzeum:

Náprstkovo muzeum:

Knihovna Národního muzea:

České muzeum hudby

Ředitelství Národního muzea:

 

 

Jak probíhá spolupráce?

Nejprve si prohlédněte nabízené dobrovolnické pozice a oslovte příslušnou kontaktní osobu. Následně se společně domluvíte na formě Vaší spolupráce s muzeem a bude s vámi uzavřena jednoduchá smlouva. Kontaktní osoba vám také spolu s vedoucím příslušného oddělení představí činnost a zajistí i zaškolení. Pokud si z nabízených dobrovolnický pozic nevyberete a máte zájem Národnímu muzeu pomoci, určitě nás oslovte i tak, společně se pokusíme najít nejvhodnější možnost.

Co můžete očekávat?

Vaše dobrovolnická práce bude neplacená, i přesto ale věříme, že pro vás může být přínosem. Pokusíme se vám vyjít vstříc ve hledání činnosti, která by vyhovovala vašemu zájmu a zkušenostem. Stanete se naší kolegyní či kolegou, poskytneme vám tedy zaškolení a supervizi adekvátní k činnosti, kterou u nás budete vykonávat. Po celou dobu spolupráce s muzeem vám také bude k dispozici příslušná kontaktní osoba, stejně tak jako i koordinátor dobrovolníků. 

Co očekáváme od zájemců o dobrovolnický program?

  • Věk nad 18 let
  • Odpovědný přístup ke svěřené práci
  • Dodržování domluveného pracovního režimu
  • Trestní bezúhonnost
 
Těšíme se na spolupráci i společně strávený čas v Národním muzeu.
 
V případě jakýchkoli dalších dotazů se neváhejte obrátit na Mgr. Ludmilu Tůmovou (email: ludmila_tumova@nm.cz; tel: 224497330) koordinátorku dobrovolníků v Národním muzeu.
 
 

 

Zpět na Volná místa


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů