EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Stáže pro pracovníky muzejních institucí

Program stáží nabízí zájemcům z muzejních institucí možnost absolvovat pracovní pobyt na různých pracovištích Národního muzea za účelem získání dalších zkušeností a prohloubení odborných poznatků. Stáže jsou realizovány v celé škále muzejních témat – např. správa sbírek, školení v oblasti přístrojového a laboratorního vybavení, muzejní edukace a další.

Po celou dobu trvání stáže se zájemcům věnují odborní pracovníci Národního muzea, kteří stážistům předávají své zkušenosti z muzejní praxe i ze svého oboru. Zároveň se jedná o příležitost, jak poznat jedno z největších pracovišť ve svém oboru v České republice.

Přehled témat stáží dle odborů:

V přehledech naleznete jednotlivá témata stáží včetně popisu jejich náplně. Tu je samozřejmě, pokud to dovolí možnosti Národního muzea, možné uzpůsobit dle představ stážisty, příp. jeho zaměstnavatele

Jak spolupráce probíhá?

V případě vašeho zájmu o absolvování stáže se obraťte na koordinátora programu, který s vámi dojedná všechny potřebné detaily týkající se průběhu stáže včetně případné úpravy její náplně. Před samotnou stáží bude uzavřena jednoduchá smlouva o vykonání stáže mezi vámi, institucí, kde jste zaměstnán, a Národním muzeem. Vlastní stáž je řízena odborným pracovníkem Národního muzea a probíhá v různých objektech muzea. Obvyklá doba trvání stáže je jeden až dva týdny. Během doby trvání stáže vám Národní muzeum poskytne zdarma ubytování.

Pokud by vás žádné z nabízených témat stáží neoslovilo a měli byste vlastní návrh, neváhejte nás s ním oslovit – pokud to naše možnosti dovolí, tak se vám budeme snažit vyjít vstříc.

Podmínky pro zájemce o zapojení do programu

  • Zájemce je zaměstnancem muzejní instituce
  • Souhlas zaměstnavatele zájemce se stáží a podmínkami stanovenými ve smlouvě

V případě jakýchkoli dalších dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku programu stáží v Národním muzeu:

Mgr. Ludmila Tůmová
Email: ludmila_tumova@nm.cz
Tel.: 224 497 330

 

Zpět na Věda a výzkum


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů