EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Projekty Národního muzea

Národní muzeu realizuje, nebo se podílí na řadě zajímavých projektů. Na této stránce naleznete základní informace či odkazy na webové stránky některých z nich.

Přehled všech probíhajících grantů v Národním muzeu naleznete >>zde.

Projekty jsou řazeny abecedně.

 

 • Archeologie na dosah - www.archeologienadosah.cz

  Představujeme Vám první komplexní český web, prezentující archeologii jako vědní obor široké veřejnosti.
  Naleznete zde popularizační i odborné archeologické články, tipy na knihy, aktuální akce pro veřejnost, odkazy na archeologická centra a zajímavé archeologické projekty u nás i v zahraničí.
  Projekt Archeologie na dosah, je financován Ministerstvem kultury. Hlavním cílem projektu je vytvoření ideové základny včetně metodiky, jak prezentovat archeologii a pravěké a starověké dějiny veřejnosti a obohacovat její povědomí o významném postavení našich oblastí v prehistorických obdobích prostřednictvím muzejních sbírek a vytvářet tak pozitivní vztah ke kulturnímu dědictví.

 • Dotkni se 20. století - www.dvacatestoleti.eu

  Zapojte se se svými žáky do vzdělávacího projektu Dotkni se 20. století! Vzdělávací projekt Národního muzea přiblížuje žákům a studentům dobu nedávno minulou.
  Projekt je realizován s cílem podpořit výuku moderních českých a československých dějin 20. století v mezinárodních souvislostech prostřednictvím tvorby interaktivních a multimediálních výukových materiálů. Žáky a studenty oslovuje prostřednictvím sbírkových předmětů, autentických dokladů minulosti, a jejich příběhů.  S využitím moderních technologií, digitalizovaného obsahu kulturních institucí, ale např. i replik sbírkových předmětů ve výuce dějepisu tak dějiny 20. století přiblíží opravdu téměř na dosah.
  Na projektu Národní muzeum spolupracuje s řadou partnerů. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
   
 • Objevy čekají na tebe - www.geology.cz

  Projekt Objevy čekají na tebe, v rámci kterého byl realizován portál o neživé přírodě Svět geologie, je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
  Cílem projektu je systematicky rozvíjet zájem žáků na základních a středních školách o výzkum v oblasti přírodních věd a zpřístupňovat výsledky výzkumu veřejnosti.
   
 • Záchrana a zpracování ohrožených negativů Historického muzea Národního muzea - http://www.nm.cz/Veda-a-vyzkum/Projekty-NM/Zachrana-a-zpracovani-ohrozenych-negativu-Historickeho-muzea-Narodniho-muzea/

  Projekt je realizován v období od ledna 2017 do prosince 2021 a je spolufinancován Evropskou unií.
  Hlavním cílem projektu je záchrana a zpracování ohrožených negativů Historického muzea Národního muzea. Mimořádně cenné fondy negativů pocházející z fotoarchivu bývalého Ústředí lidové umělecké výroby a fotoarchivu bývalého Muzea dělnického hnutí budou přemístěny ze stávajícího uložení do Ústředního depozitáře Terezín II. 

   

 

Zpět na Věda a výzkum


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů