EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Narozeniny v Národním muzeu

Oslavte s dětmi narozeniny v Národním muzeu!


Národní muzeum nabízí možnost uspořádání netradiční dětské oslavy narozenin, která bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro děti, ale také pro jejich kamarády a hosty. Návštěva jedinečných výstav a expozic Národního muzea spojená se speciálně připraveným zábavně-edukačním programem s lektorem připraví pro děti neopakovatelnou oslavu narozenin. V případě zájmu je možné využít také speciální nabídku narozeninového občerstvení. V nabídce je hned několik tematických zaměření v různých objektech Národního muzea.
 
foto dětí na oslavě

Narozeninová oslava v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur

Cesta kolem světa

Narozeninová oslava v netradičním prostředí Náprstkova muzea plná poznávání mimoevropských kultur a her. Oslavenci se svými kamarády se v muzeu vžijí do role objevitelů, cestovatelů nebo archeologů a vydají se na dobrodružnou cestu kolem světa.
Program je zaměřen na stálou expozici Austrálie a Oceánie. Lektor provede děti expozicí, hravou formou je seznámí s odlišnostmi života v exotických krajích, představí původní obyvatele, jejich způsob života, ukázky jejich umění, ale také muzejní práci s nalezenými či získanými předměty. Po seznámení s výstavou bude následovat „bojová hra“, v rámci které děti využijí nabytých znalostí a budou plnit úkoly rozmístěné po celém prostoru muzea (dle počasí i venku na nádvoří muzea). Po splnění všech úkolů získají mapu, která je dovede ke schovanému pokladu.
Následovat bude volná zábava s připraveným občerstvením v dětském ateliéru či venku v prostoru nádvoří. Občerstvení je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb či může být v režii rodičů/objednatele oslavy. Zpestřením při volné zábavě je možnost tematického malování na obličej či dalších hravých a zábavných aktivit po předchozí domluvě s lektorkou (v případě zájmu je potřeba tyto aktivity dopředu objednat u kontaktní osoby).

Na indiánské stezce

Netradiční a originální narozeninová oslava, na které se děti budou moci vžít do domorodých obyvatel Ameriky. Vyzkouší si vybrané indiánské techniky a řemesla, zahrají si americké hry a také se seznámí se vztahem indiánů k přírodě, ve které žili a která jim poskytovala vše potřebné. Dozví se, jaké jsou rozdíly mezi severoamerickými a jihoamerickými kmeny a jejich zvyky a nevynecháme ani seznámení se s místními zvířaty, která měla v životě indiánů své nezanedbatelné místo.  Děti nabyté znalosti hned využijí při plnění zábavných a poučných úkolů, rozmístěných po celé výstavě a na památku si domů odnesou vlastnoručně vyrobenou indiánskou ozdobu.
Poté následuje volná zábava a čas na občerstvení, které je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb či může být v režii rodičů/objednatele oslavy.
 
 
Nabídka občerstvení: Uspořádání prostor a menu dle přání a potřeb klienta. Konkrétní forma občerstvení je na domluvě s kontaktní osobou Café Malawi.
 
Kontakty:
Adresa: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha 1
Kontakt na Národní muzeum: Jana Michaličová Nováková, jana_novakova@nm.cz, tel.: 224 497 511.
Kontakt na občerstvení: Tomáš Hlavatý, info@cafemalawi.cz, tel.:603 154 313
 
>> Cena a všeobecné podmínky viz níže na stránce


Narozeninová oslava v Českém muzeu hudby

Hrajeme a zpíváme

Narozeninová oslava za přítomnosti hudby, radosti a fantazie v Českém muzeu hudby. To je ta správná party, kde to zní, bubnuje, klape, ťuká, tleská, zpívá, vyje, dupe, švitoří, hraje, směje se a hemží.
Kde a jak vzniká hudba a co nám v těle provádí? Je to kamarádka, která vypráví, lechtá, hladí či se pouze schovává? Pátrat po ní budeme v hudebních nástrojích, které pamatují Wolfganga Amadea Mozarta, Filipa Topola, ale třeba také hloupého Honzu z pohádky.
Lektor provede děti hravou formou expozicí, kterou následně poznají i prostřednictvím dobrodružné cesty, kdy budou plnit rozmanité úkoly. Ve výtvarné dílně pak mohou kamarádi vyrobit pro oslavence originální přání.
Následovat může volná zábava s připraveným občerstvením přímo v muzejní kavárně.
Po dohodě s lektorkou lze domluvit hravé a zábavné aktivity i zde.

Nabídka občerstvení: Občerstvení je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb Café Time Music nebo může být v režii rodičů/objednatele oslavy. Uspořádání prostor a menu upravíme dle přání a potřeb klienta.

Kontakty:
Adresa: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1
Kontakt na Národní muzeum: Mgr. Kamila Marešová, kamila_maresova@nm.cz, tel.: 224 497 738
Kontakt na občerstvení: Café Time Music, distribucemarousek@seznam.cz, tel.: 777 299 201
 
 

 Informace pro rodiče / všeobecné podmínky:

 • Dle domluvy je možná příprava (výroba) narozeninových pozvánek s motivy muzea a příslušného programu.
 • Program je vhodný pro děti ve věku cca 4–10 let.
 • Program lze upravit dle potřeb po předešlé domluvě s lektorkou.
 • Oslavu lze uspořádat pro 10–15 dětí.
 • Časová dotace na program narozeninové oslavy je cca 180 minut.
 • Začátek oslavy od 10 hodin do 15 hodin, zavírací doba muzea je ve většině objektů v 18 hodin.
 • Oslavu je třeba zarezervovat minimálně 3 týdny před plánovaným datem oslavy.
 • Rezervovanou oslavu lze zrušit nejpozději 3 pracovní dny před plánovaným datem oslavy (v případě onemocnění lze po dohodě přeložit na jiný volný termín).

Platební podmínky:

 • Cena narozeninové oslavy je 2 000 Kč.
 • V cizím jazyce (angličtina, ruština) je cena 2 500 Kč a lze pouze u varianty "Cesta kolem světa".
 • Cena zahrnuje: vstup do muzea v rámci programu, lektora, výtvarné potřeby, výzdobu.
 • Cena nezahrnuje: občerstvení (je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb v daném objektu, případně si je mohou rodiče v některých objektech Národního muzea zajistit sami) ani jednorázové nádobí a příbory (v případě vlastního občerstvení si rodiče/doprovod donesou vlastní), doplňkové zábavné aktivity k lektorovanému programu.
 • Platba musí proběhnout minimálně 3 dny před plánovaným datem oslavy na pokladně daného objektu Národního muzea nebo převodem na účet NM po dohodě s kontaktní osobou NM.
 • V případě zájmu uspořádat oslavu mimo otevírací hodiny muzea bude účtován příplatek za provoz.
 

 

 

Zpět na Akce pro rodiny s dětmi


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů