Aspoň na víkend přijď mezi Kelty! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro novináře (19.9.2018)

Aspoň na víkend přijď mezi Kelty!

Tiskové oznámení k akci Aspoň na víkend přijď mezi Kelty

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Fascinují vás Keltové a vše co s nimi souvisí? Pak se přijďte podívat aspoň na víkend mezi ně do Nové budovy Národního muzea! Keltové samotní na vás budou v sobotu 22. září od 13.00 do 17.00 čekat na tematických stanovištích.

A na co konkrétně se můžete tuto sobotu těšit? Tak například na setkání s válečníkem, který vás seznámí se zbraněmi různých období. Obchodník vám zase ukáže mince a předměty místní výroby i ty dovezené ze Středomoří. U dalších stanovišť se vám naskytne možnost dozvědět se, jak si Keltové vyráběli své oděvy a skrze vybrané repliky originálních nálezů poznáte skrytý půvab doby železné. Světem Keltů vás navíc provede zábavný pracovní list. Rozhodně byste si neměli nechat ujít ani rozmanité workshopy, prakticky navazující na témata stanovišť, a komentovanou prohlídku výstavy Keltové s jejím autorem.

Národní muzeum vlastní jednu z nejrozsáhlejších archeologických sbírek v Evropě, spojenou svojí podstatnou částí právě s tématem mladší doby železné, konkrétně laténské kultury. A je to právě výstava Keltové, která ukazuje návštěvníkům její rozmanitost.
Na výstavě samozřejmě nemůže chybět ani jeden z nejvzácnějších předmětů ze sbírek Národního muzea, a sice opuková hlava Kelta ze Mšeckých Žehrovic. Příchozí se ale mohou těšit i na množství dalších unikátních předmětů. Ať už jde o bohatě malovanou keramiku, bronzové šperky, zbraně nebo keltské mince. Výstava je navíc doplněna o audiovizuální prvky. Do běžného života Keltů pak návštěvníky vtáhnou například kopie keltských obydlí.
 
Program akce Aspoň na víkend přijď mezi Kelty:

13.00 – 17.00

Na návštěvě u Keltů – stanoviště s úkoly pro rodiny s dětmi (keltský válečník, obchodník, textilní výroba, skrytý půvab doby železné)

Workshopy – zdobení látek přírodními hlinkami, výroba ozdob inspirovaných keltskými šperky, tkaní na karetkách, předení vlny, práce s rotačním žernovem a zrnotěrkou

15.00

Komentovaná prohlídka výstavy Keltové s autorem
 

 
Ke stažení:
 

 
Mgr. Kristina Kvapilová
vedoucí odd. vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
 


Přihlášení pro novináře

Pro stažení fotografií v tiskové kvalitě je nutno se přihlásit. Pro získání hesla k přihlášení prosíme napište na email press@nm.cz.

Opuková hlava kelta z Mšeckých Žehrovic
Výstava Keltové
Výstava Keltové
Výstava Keltové
Výstava Keltové

Zpět

Zobrazit výpis článků

Zpět na Pro novináře