EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Michaela Šojdrová

Místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu

Původní profesí zahradní architektka. Dlouhodobě se zabývá oblastí vzdělávání, kultury a rodinné politiky.

V roce 1996 byla za KDU-ČSL zvolena poslankyní Parlamentu České republiky, kde působila jako členka a místopředsedkyně výboru pro vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Zasadila se o schválení zásadního zákona o vysokých školách, zákona o podpoře výzkumu a vývoje z veřejných prostředků, zákona o předškolním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), zákona o pedagogických pracovnících a dalších. Mimo jiné za ní stojí i zavedení etické výchovy jako samostatného vzdělávacího předmětu.

Na tuto svou práci navázala po odchodu z Poslanecké sněmovny roku 2010 i v České školní inspekci a v Centru pro výzkum a inovace ve vzdělávání při OECD.
V květnu 2014 byla zvolena europoslankyní. Je místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), členkou Výboru pro zaměstnanost (EMPL) a sociální věci a Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví (FEMM).

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.
 

Zpět na Rada Národního muzea


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů