Aspoň na víkend se nech unést ázerbájdžánskými zvyky, tradicemi a dobrotami - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Náprstkovo muzeum

Pro rodiny s dětmi (7.12.2014)

Aspoň na víkend se nech unést ázerbájdžánskými zvyky, tradicemi a dobrotami

Přijďte s námi zažít netradiční předvánoční odpoledne!

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

obrázek - hravé muzeum

Další z cyklu akcí Aspoň na víkend... představí malým návštěvníkům barvitou a pro nás magickou a vzdálenou zemi – Ázerbájdžán. Děti budou mít příležitost ochutnat výbornou ázerbájdžánskou kuchyni, poslechnout si ázerbájdžánské tradiční pohádky a hudbu nebo zhlédnout čarovný ázerbájdžánský tanec.

Zapojit se mohou i do dvou kometnovaných prohlídek. V 16.00 zavedou kurátorky Náprstkova muzea zájemce do výstavy Rituály smrti, od 17.00 pak proběhne komentovaná prohlídka výstavy Ázerbájdžán – čarovná země ohně

Po celé odpoledne budou pro děti připraveny tematické kreativní ateliéry. Kreativní dílny budou probíhat od 13.00 do 18.00 v dětském výtvarném ateliéru. Děti si vyrobí například napodobeninu krásných ázerbájdžánských šperků nebo repliku jejich typického zdobeného nože.

Pro ty nejmenší návštěvníky budou připraveny puzzle s motivy vystavených předmětů, tematické omalovánky nebo vyprávění ázerbájdžánských pohádek, jejichž příběhy v našich končinách ještě neznáme.
Každého jistě potěší tombola o sladké ceny.

Celé odpoledne bude završeno rozsvícením vánočního stromku na Betlémském náměstí!

Program pro děti se koná v rámci akce Barevné předvánoční odpoledne u Halánků – nudit se tedy nebudou ani rodiče, pro které jsou kromě komentovaných prohlídek, hudby a ochutnávek připraveny i dvě zajímavé přednášky. Více informací ZDE.

Akce je v rámci běžné vstupenky do muzea.


 

 Program je realizován ve spolupráci s:

logo asn

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků