EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Oddělení mezinárodní výměny publikací

obrToto oddělení se zabývá akvizicí odborné literatury. Bylo nazváno podle zdroje doplňování, který se na získávání literatury podílí největší měrou - tj. výměna publikací.

Odborné publikace pro základní knihovnu a pro odborné knihovny jednotlivých oddělení Národního muzea však získává nejen výměnou, ale též koupí a darem.

Jde o publikace z těchto oborů: historie (včetně umění), přírodní vědy (zejména literatura taxonomická), knihovnictví, knihověda (rukopisy, staré tisky, knižní kultura), muzeologie.
Více informací...

Přehled literatury o mezinárodní výměně publikací

Fondy

Oddělení mezinárodní výměny publikací nemá vlastní sbírkové fondy - je oddělením převážně akvizičním. Knihovní fondy soudobé odborné literatury získává výměnou, koupí a darem.

Tyto fondy se uchovávají jednak v základní knihovně Národního muzea, jednak v knihovnách odborných oddělení, které jsou více než pouhými příručními knihovnami - jsou to významné knihovny jednotlivých vědních oborů často s bohatými historickými fondy. Vedle monografií je to cca 800 periodických titulů a cca 1000 titulů knižních kontinuací.

Veškeré publikace je možno si vypůjčit ke studiu do studovny Knihovny Národního muzea v hlavní budově Národního muzea. Záznamy o nich najdete v online katalozích Národního muzea:

obalkyNabídka publikací na výměnu

Stručný průvodce mezinárodní výměnou publikací pro muzejní knihovny

Department of International Exchange of Publications

Kontakt

PhDr. Jarmila Kučerová
tel. 224 497 394
jarmila_kucerova@nm.cz

Ke stažení

Zpět na Oddělení


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů