EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Knihovna Národního muzea - Aktuality

Pro badatelskou veřejnost se za účelem výstav zpřístupňují tyto fondy: Ilustrace, Grafika, Štočky, Hmotné památky, Exlibris, Nakladatelské archivy a osobní fondy, Nakladatelské prospekty, Kramářské tisky, Předsádkové papíry, Modllitby, Svaté obrázky, Zpěvníky, Zbožné vzpomínky, Varia, dále knižní fondy Bibliofilie, Josef Váchal, Miloš Marten, Alois Chvála, a to vždy po domluvě s odborným kurátorem (kontakty na odpovědné kurátory naleznete na webových stránkách v sekci Oddělení knižní kultury), který na s badatelem domluvený den připraví studijní materiály do studovny v Terezíně (transport sbírek do studovny v Nové budově NM v Praze bude jen za mimořádných okolností - výstavy a dlouhodobé vědecké projekty).

Ve studovně v Nové budově bude výhradně možné studium špalíčků kramářských tisků, které jsou uloženy v depozitáři v NB NM (není možný převoz do Terezína).

Z knihovních fondů je možné objednávat i prostřednictvím oddělení služeb Knihovny NM
(Katalogy KNM) – jejich studium však bude možné po domluvě výhradně ve studovně v Terezíně zpravidla jednou za 14 dní. Knižní celek Rudolf Havel, který je uložen v Nové budově NM, bude zpřístupněn ve studovně Nové budovy NM.

Knižní fond Obrození je uložen v depozitáři Knihovny NM na zámku Zbraslav, jeho studium je umožněno od března 2012 v místní studovně po individuální dohodě s odpovědným kurátorem.

 

 

Zpět na hlavní stranu Knihovny NM


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.      Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace
Ochrana osobních údajů