Rekonstruovanou Historickou budovu Národního muzea navštívil během kontrolního dne ministr kultury ČR Antonín Staněk - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (7.8.2018)

Rekonstruovanou Historickou budovu Národního muzea navštívil během kontrolního dne ministr kultury ČR Antonín Staněk

Prostor: Národní muzeum, Václavské nám. 68, 115 79 Praha 1

V Historické budově Národního muzea intenzivně pokračují práce na dokončení generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea. Na jejich průběh přijel v rámci kontrolního dne dohlédnout také ministr kultury Antonín Staněk. Za přítomnosti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše mu byly prezentovány probíhající práce a byly představeny i již zrekonstruované části budovy.
 
V úterý 7. srpna 2018 se v Historické budově Národního muzea konal kontrolní den, kterého se zúčastnili zástupci Národního muzea, dodavatele Sdružení M-P-I Národní muzeum a ministr kultury ČR Antonín Staněk. Zástupci institucí prošli trasu s několika stanovišti, kde jim byly prezentovány probíhající práce v budově i ukázány části, které jsou již hotovy, jako například dřevěné podlahy v sálech, zrestaurované stropy, okna nebo skleněné zastřešení obou dvoran.
 
Trasa vedla čelním vstupem do Historické budovy Národního muzea a zahrnovala prohlídku vstupního vestibulu, centrální schodištní dvorany a sálů. Do vyšších pater svezl Ministra kultury a jeho doprovod jeden z nově vybudovaných moderních výtahů a příchozí se podívali i do kopule, odkud se jim nabídl pohled na kompletně zrekonstruované střechy této jedinečné budovy.
 
Generální rekonstrukce se pomalu chýlí ke konci a již 28. října tohoto roku bude Historická budova Národního muzea částečně zpřístupněna svým návštěvníkům prostřednictvím výstav Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, 2x100 a Historie se stává budoucností. S celkovou kolaudací budovy se počítá v únoru roku 2019 a veškeré nové stále expozice by měly být postupně otevřeny do června roku 2020.

Prohlídka budovy začala ve vstupním vestibulu
Ministr kultury Antonín Staněk si prohlédl vizualizace nových expozic
Pohled na malované skleněné tabule nad schodištní dvoranou
Ministr kultury Antonín Staněk v doprovodu generálního ředitele Národního muzea v kupoli Historické budovy
Antonín Staněk si prohlédl malířské šablony
Po prohlídce proběhlo setkání se zástupci z řad médií

Zpět

Zobrazit výpis článků