Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (28.9.2017)

Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR!

Národní muzeum se již tradičně zapojuje do oblíbené akce a představí svou činnost v Nostickém paláci.

Ve čtvrtek 28. září 2017 se pro vás otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin.

fotografie z předchozího ročníku
Fotografie z loňského Dne otevřených dveří MKČR.

Přijďte si vychutnat kouzlo unikátního raně barokního Nostického paláce, považovaného za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě. Podíváte se do nádherných reprezentačních sálů, sloužících nyní k ceremoniálům předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv i k poradám. Zavítáte i do pracovny ministra kultury, neobvyklé umístěním i architektonickým řešením. Navštívíte obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, která se otevírá pouze při výjimečných příležitostech; nahlédnete do krásné Kaple Nanebevzetí Panny Marie a přes skleněný průhled  i do slavné majorátní nostické knihovny, která čítá na 14 tisíc svazků.

V přízemí paláce se Vám představí 27 příspěvkových organizací Ministerstva kultury. Program zpestří hudba různých žánrů a budete mít možnost zakoupit si zajímavé publikace, CD i DVD, které vydáváme.

Národní muzeum u toho samozřejmě nesmí chybět! V průběhu dne představíme výstavu Světlo a život, ukážeme si zajímavé pokusy se světlem a nejen pro nejmenší bude připravena tvořivá dílnička. K zakoupení budou i vybrané publikace Národního muzea.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2017 v Nostickém paláci, který vždy žil a stále žije kulturou. Zde nabízíme malou ochutnávku procházky tímto barokním palácem: mkcr.cz/minkultury2013/

Upozornění pro návštěvníky: Vstup je možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!

Zpět

Zobrazit výpis článků