Rituály dneška v Národním památníku na Vítkově - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (31.10.2011)

Rituály dneška v Národním památníku na Vítkově

zveme vás na taneční představení

Company ProART uvede 31. 10. 2011 od 19 hodin v Národním památníku na Vítkově dva taneční kusy nezávislého tanečníka, choreografa a hostujícího sólisty Baletu Landestheather Linz Martina Dvořáka. Představení současného tance bude od 18 hodin spojené s komentovanou prohlídkou Památníku. Tématem večera jsou Rituály dneška.

První choreografie Brotherhood (Bratrství) se věnuje „...reflexi české společnosti v období normalizace a po roce 1989. Je pro mě jistou sondou do stavu české společnosti a paralelou k nedávné minulosti,“ uvedl umělecký ředitel Company ProART a tvůrce představení Martin Dvořák.

Druhá polovina večera bude patřit komornímu provedení Foreign Bodies (Cizí těla), které byly premiérově uvedeny v květnu tohoto roku v koprodukci s Filharmonií Brno. „Foreign Bodies zkoumají stav člověka, který je cizincem pro své okolí, ale zároveň sám pro sebe.“

Samotný název večera vybízí diváka k zamyšlení nad paralelami a odlišnostmi našich současných rituálů a těch ze dnů nedávno minulých. Určitým způsobem tak reaguje na nedávnou fotografickou výstavu Rituály normalizace Dany Kyndrové, která se konala na Staroměstské radnici v Praze.

Před představením bude možné v rámci večera navštívit i komentovanou prohlídku Národního památníku na Vítkově.

Vstupné na představení je jednotné v hodnotě 100,- Kč. Vstupenky jsou k dispozici na pobočkách Národního muzea.

Brotherhood (Bratrství)
Foreign Bodies (Cizí těla)
Brotherhood (Bratrství)

Zpět

Zobrazit výpis článků